عکس پراگ پایتخت جمهوری چک سرزمین قلعه ها

دسته بندی: گالری عکس
1,413

عکس پراگ پایتخت جمهوری چک سرزمین قلعه ها

پراگ شهری مهم و باشکوه است که از هر عصر تاریخی نشانی در دل کوچه های سنگی اش دارد و به نقل از کتاب گینس سرزمین بزرگترین و قدیمی ترین قلعه های دنیا است.

l2xqkzap.jpg

قرن ها است که پل سنگی رودخانه “ولدآوا”(رودخانه ای که پراگ را به دونیمه تقسیم می کند.) و سازه های باشکوه مربوط به قرون وسطی در آن دست نخورده باقی مانده است.

پراگ -پایتخت جمهوری چک- دارای ساختمان های زیبایی است که شاید هیچ کدام از شهرهای اروپا مانند آن را نداشته باشند.

میدان “اولد تاون”: اگر به پراگ سفر کردید حتما به تماشای میدان “اولد تاون”(شهر قدیمی) بروید.در این میدان با بناهایی رنگی مربوط به زمانهای مختلف از جمله: قصرهای قرون وسطی، نماهای روکوکو،هنر نو احاطه شده است.پس از عبور از دروازه قرن یازدهمی به میدانی قلوه سنگی می رسید که پر از کافه ،مغازه و گالری ها است.

aceqhs5y.jpg

در میدان “اولد تاون” بناهایی رنگی مربوط به زمانهای مختلف از جمله قرون وسطی وجود دارد

 

قلعه پراگ و کوچه “طلایی”: قلعه پراگ ،مجموعه ای باشکوه متعلق به قرن ۹ میلادی که دارای حیاطی باشکوه و باغ گالری های متعدد است.با خروج از بخش شمالی این قلعه وارد کوچه طلایی می شوید که دارای خانه های کوچک و قدیمی است و در قرن ۱۶ محل اقامت نگهبانان قلعه بوده است.

rztmadin.jpg

 قلعه پراگ ،مجموعه ای باشکوه متعلق به قرن ۹ میلادی در شهر پراگ است
کلیسا “ویتوس مقدس”: مسیر بعدی شما در پراگ به پیشنهاد ما می تواند کلیسای “ویتوس مقدس” باشد که شاهکار معماری سبک “گوتیگ” است.سالهای طولانی صرف شده تا معماران و هنرمندان مختلف ذره ای از هنر خود را در گوشه ای از آن پیاده کنند.

 کلیسای “ویتوس مقدس” شاهکار معماری سبک “گوتیگ” است

 

پل “چالرز”: نماد مرکز پراگ پلی قرن چهاردهمی که اولد تاون را به لیتل کوآرتر(منطقه ای تاریخی در پراگ) متصل می کند.۱۲ مجسمه زیبا بر روی پل قرار دارند که البته نمونه بدلی هستند و اصل آنها در موزه ملی نگهداری می شود.این پل دارای عرض ۱۰ متری و طول نیم کیلومتری است که برروی ۱۶ ستون ایستاده است.

ta26vuet

 پل “چالرز” پلی قرن چهاردهمی است که اولد تاون را به لیتل کوآرتر متصل می کند
تئاتر ملی پراگ: اگر به معماری علاقه فراوان دارید ،این شهر بهترین مقصد شما است.ساخت موزه ملی تئاتر در پراگ در سال ۱۸۸۱ به اتمام رسید.پس از آن این عمارت در آتش سوخت و دوباره بازسازی شد.سقف آبی و طلای عمارت با نقاشی هایی تزئین شده است.

 تئاتر ملی پراگ بهترین مقصد برای کسانی که به معماری علاقه دارند
منطقه “لیتل کوآرتر”:مجموعه ای از باغها و خیابانها ،کلیسای “سنت نیکولاس” در قلب این ناحیه و زندگی که قرن ها جریان دارد همگی در لیتل کوآرتر ،پراگ.

البته دیدنی های پراگ بسیار بیشتر از این حرفها است و اینها تنها گوشه ای از شکوه معماری در این شهر است.

 منطقه “لیتل کوآرتر” مجموعه ای از باغها و خیابانهای زیبا را در بر دارد


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.