عکس گرانبهاترین جواهرات سلطنتی دنیا

دسته بندی: گالری عکس
1,570

 عکس گرانبهاترین جواهرات سلطنتی دنیا

گرانبهاترین جواهرات سلطنتی دنیا  داشتن جواهراتی که نماد عشق و وفاداری به طرف مقابل هستند، تنها  به معنای میزان ثروت شخص نیست بلکه درجه و مقام اجتماعی او را نیز نشان می‌دهد.جواهرات گرانبها از زمان گذشته تاکنون در بین خانواده‌های سلطنتی هر دوره، عنصری مهم تلقی می‌شده‌اند. ملکه‌ها و دوشیزگان در قصر همیشه انواع مختلف جواهرات گرانبها را از گردن خود آویزان نموده و در مراسم و میهمانی‌ها شرکت می‌کردند.زیبایی و قدمت این جواهرات آنقدر تحسین برانگیز است که ما امروز قصد داریم ۱۰ جواهر گرانبها و متعلق به خاندان‌های سلطنتی در دنیا را به شما نشان دهیم.

vd8makd82

 – گردنبند ماری آنتوانت

 

پارس ناز :اولین و گرانبهاترین قطعه جواهر در دنیا متعلق به این گردنبند الماسی است که متعلق به ملکه «ماری آنتوانت» فرزند پنجم پادشاه آستریاست. گردنبند را با الماس‌های ریز و درشت ساخته  و در وسط آن از دو الماس بیضی شکل زرد رنگ با چند الماس صورتی در قسمت انتهایی آن استفاده کرده‌اند. الماس‌ها همگی از جنس پلاتینیوم هستند و وزنی معادل ۸/۵ قیراط دارند.  مروارید سفید رنگی که از انتهای گردنبند آویزان شده به تنهایی ۷/۶ قیراط و الماس زرد ۵/۲۴ قیراط وزن دارد. قیمت این گردنبند حدود ۳/۷میلیون دلار است.

 

– گردن آویز ملکه ماری

vd8makd8.jpg

 

دومین نمونه، این گردنبند زیبای ملکه «ماری» در انگلیس است. گفته می‌شود وی ،گرانبهاترین جواهرات را داشته ودر ساخت این نمونه از ۳۴ الماس زرد و سفید کمک گرفته‌اند. ملکه ماری این گردنبند را به دخترش پرنس «مارگارت» هدیه داد. گردنبند مرواریدی دیگری نیز از این دوره رسیده که قدمتی ۵۰۰ ساله دارد. قیمت این  گردنبند ۱ میلیون و۸۲۸۲۲۴دلار است.

 

– تاج و گل سینه پرنس مارگارت

۷fyo734b.jpg

پرنس مارگارت، آخرین فرزند دختر پادشاه ژرژ، ثروتمندترین بانوی انگلیسی بوده که به واسطه ثروت خود همیشه صاحب گرانبهاترین جواهرات دنیا بوده است. برای نمونه در ساخت این تاج الماسی زیبا از الماس‌های ریز و درشت با موتیف‌های آویزان استفاده شده است. ویژگی جالب توجه این است که تاج براحتی تبدیل به  گردنبند می‌شود. قیمت گل سینه آن ۳۴۴/۴۴۸ دلار  و قیمت تاج ۱ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۵۷۶ دلار است.

 

-دستبند دوشیزه ویندسوز

qhwhviv63

 

دوشیزه ویندسوز پس از ازدواج با پرنس ادوارد، زیباترین و گرانبهاترین جواهرات انگلیس را از آن خود کرده بود. این دستبند زیبا و خیره‌کننده دارای طرحی به شکل پلنگ است که با الماس، زمرد و یاقوت کبود تزئین شده است و قیمتی معادل ۱۲ میلیون و ۴۱۷هزار و ۳۶۹دلاردارد.

 

 – تاج زمردی ملکه سوئد

tvleksm53

 

این تاج زمردی متعلق به ملکه سوئدی« کاتریانا هنکل» است. تاج را از الماس‌ها و زمردهایی با وز۱۰۱/۲۷ قیراط ساخته‌اند و قیمتش ۱۲/۷۶ میلیون دلار است.

 

 – گردنبند معروف Cascade

zmfvfmnk.jpg

 

با ازدواج پرنس آلبرت دوم و دوشیزه ژارلن، زیباترین و جذاب‌ترین جواهرات موناکو طراحی شدند. از میان آنها باید به گردنبند cascade اشاره کرد. مجموعه جواهرات این شاهزاده از ۱۲۷۳۷ الماس،۶ مروارید درشت و ۱۸ کیلو طلای زرد تشکیل شده است. قیمت دقیق این نمونه در دست نیست ولی به نظر بسیار گران می‌رسد.

 

 – حلقه یاقوت کبود پرنسس دایانا

etai4kh7.jpg

حالا که صحبت از جواهرات سلطنتی شده، جا دارد از حلقه  نامزدی زیبای کیت میدلتون نیز یاد کنیم. این حلقه را پرنس شارلت به ملکه دیانا هدیه داده است. یاقوت کبود بیضی این حلقه با الماس‌های گرد و براق تزئین شده و یکی از زیباترین نمونه‌ها در کل دنیاست. قیمت آن حدود ۳۹  هزار و۴۸۸دلار است.

 

 – گردنبند الماس پرنس کاپوتا

 

این گردنبند متعلق به پرنس کاپوتا پادشاه معروف اسپانیا است. در ساخت گردنبند از الماس، زمرد و کریستال‌های معروف لندنی استفاده کرده‌اند. می‌گویند این گردنبند در زمان گذشته بر گردن فیل مورد علاقه ماهاراجه معروف آویزان بوده و ارزشی برابر با ۱۰۰ هزار پوند دارد.

 

– گردن‌بند الماس و زمرد مکله ماری

 

این گردنبند که گران‌ترین طلای دنیاست، متعلق به آخرین ملکه ایتالیا، «ماری جور» است  و با انواع الماس و زمردهای درشت و کوچک تزئین شده است. این گردنبند  گرانقیمت را کمپانی وانکلیف و آرپلز ساخته است.

 

– تاج و گل سینه صدفی مکله رومانی

tvleksm5.jpg

 

این تاج خیره‌کننده و گل سینه زیبا ،متعلق به ملکه رومانیایی است که فرزند بزرگ پرنس آلفرد بوده است. گل سینه وی در تمام دنیا مشهور است و به شکل صدف ساخته شده است. به تاج زیبا با سنگ‌های درخشان و طلای خالص هم نگاه کنید.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.