تصاویر ساختمان جدید اپل , زیبا و خارق العاده

1,165
تصاویر ساختمان جدید اپل , زیبا و خارق العاده

چندی است که این شرکت به دنبال ساخت ساختمان جدید اپل است،Apple Campus ۲ قرار است با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیارد دلار تا پایان سال ۲۰۱۶ آماده افتتاح گردد. این ساختمان قراراست درمرکزی جدید در کوپرتینو توسApple Campus ۲ ساخته شود.

این ساختمان که فعلاً نام مستعار“سفینه فضایی” را به همراه خود یدک می‌کشد، قرار است گنجایش ۱۲ هزار کارمند راداشته باشد.

از ویژگی‌های منحصربه‌ فردی مانندتالار اجتماعاتی با هزینه ساخت ۱۶۱ میلیون دلاری بهره ببرد و همین‌طور فضای بسیار بزرگی درمرکز ساختمان قرار گیرد.

طراحی ساختمان جدید اپل با طراحی همانند آیفون

 

 

پس از چندین ماه سکوت خبری، یک کارگر ساختمانی که روی این پروژه کار می‌کند و نقشه‌های طراحی آن را دیده است به خبرنگاران می‌گوید “درحال ساخت ساختمانی هستیم که استانداردهای رایج ساختمان‌سازی امریکا را تغییر دهد.”

باتوجه به سخت‌گیری‌های خاص شرکت اپل در ساختمان‌سازی و کلاً محصولاتش، رسانه‌ها به دنبال این هستند که ببینند درساختمان جدید چگونه عمل خواهد کرد و چه استانداردهایی را به کار می‌گیرد.

این کارگرساختمانی معتقد است پروژه Apple Campus ۲ می‌تواند معیار و مبنایی برای استانداردهای ساختمان‌سازی جدید باشد.

طراحی ساختمان جدید اپل با طراحی همانند آیفوناگر می‌خواهید Apple Campus ۲ را درک کنید؛ به آی‌فون نگاه کنید

طبق منابع خبری که رسانه‌ها در اختیاردارند، کارمندان شرکت اپل در ملاقات‌های مکرر خود با معمارها و پیمان‌کاران ساختمانی از دستگاه آی‌فون به عنوان یک محصول کامل استفاده می‌کنند تا به آ‌ن‌ها نشان بدهند که چگونه می‌توان یک محصول بی‌عیب و نقص ساخت.

آن‌ها به آی‌فون نگاه می‌کنند ومی‌گویند:“این چیزی است که می‌خواهیم بسازیم. اگر شما خوب به این گوشی نگاه کنید، متوجه براقی آن می‌شوید، همین‌طور متوجه می‌شوید چه چقدر مورب است و این مورب بودن چه شکلی پیاده‌سازی شده است.

هرقطعه از این گوشی از یک طراحی مهندسی برخوردار است و … ساختمان ما نیز باید این‌طور ساخته شود.”

طراحی ساختمان جدید اپل با طراحی همانند آیفون

یک منبع خبری دیگرهم جلسات کارمندان اپل با پیمان‌کاران را این‌طور گزارش می‌دهد: “هر قطعه از این ساختمان باید مهندسی‌ساز باشد.

به عبارت دیگر،هرچیزی را به دقت نگاه کنید، اندازه‌گیری کنید، تایید کنید و فراتر از تقلید کردن بسازید؛ از بتن گرفته تا میلگرد و مفاصل.

حتی چیزهایی که درظاهر دیده نمی‌شوند.در این صورت است که وقتی ساختمان تمام شد، شگفت‌انگیز خواهدبود.”

طراحی ساختمان جدید اپل با طراحی همانند آیفون

اپل روزانه به این پروژه سر می‌زندو با استفاده از محتوای خود سعی می‌کند پیمان‌کاران را راهنمایی کند؛ به طوری که برخی روزها هیچ کاری انجام نمی‌شود و فقط روی طرح‌ها بحث و تبادل‌نظر صورت می‌گیرد.

ساختمان جدید اپل شبیه یک O است که به نه قاچ یاقسمت مجزا تقسیم می‌شود و کارمندان اپل براساس وضعیت مکانی ژنوگرافیک خاص هریک از این قاچ‌ها چینش می‌شوند.

افرادی که ازنزدیک این ساختمان در حال تکمیل شدن را دیده‌اند، می‌گویند با ساختمان‌های دیگر شرکت‌های فناوری بسیار متفاوت است و به مراتب از آن‌ها سرتر است.

اپل با استفاده ازتمام پیمان‌کاران فرعی و محلی از سراسر امریکا می‌خواهد یک ساختمان با استانداردهای جدید بسازد به طوری که استاندارد خاص خودش در ساختمان‌سازی را بنا کند.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.