عکس های عجیب و غریب از کارهای مذهبی هندوها

1,823
عکس های عجیب و غریب از کارهای مذهبی هندوهابکش یا کشته شو – فستیوال بانی – آندرا پرادش

این مراسم که به گفته کشیش عبادتگاه دواگاراتو بیش از یکصد سال قدمت دارد هرساله به مناسبت یادبود کشته شدن یکی از الهه های هند باستان برگزار می شود که در آن مردم بسیار زیادی از سراسر ایالت های آندرا پرادش و کارناتاکا در این عبادتگاه جمع می شوند و بوسیله چوب دست های خود بر سر یکدیگر ضربه می زنند. این مراسم هرساله تعداد زیادی مجروح یا کشته راهی بیمارستان ها می کند.

فستیوال مارها یا نگ پانچامی

نقش مارها در مراسم مذهبی هندوها بر کسی پنهان نیست. هر ساله طی مراسمی هزاران نفر از هندوستان و نپال در این مراسم شرکت می کنند که در آن، موبدها درحالی که روسری به سر دارند در مقابل مار های زهر آلود می نشینند و آنها را پرستش می کنند. آنها همچنین با شیر و موش از مارها پذیرایی می کنند! این عمل آنها بر پایه اعتقادشان استوار است که مارها در این جشن مقدس هیچ کس را نمی گزند!

رقص ببر ها – پالی کولی – کرالا

عکس های عجیب و غریب از کارهای مذهبی هندوها

 

این مراسم رنگین و زیبا هر ساله در ایالت کرالا در جنوب هندوستان برگزار می شود که در آن هنرمندانی با لباس های قرمز، زرد و مشکی و همچنین طراحی صورت و بدن خود به شکل ببر، درخیابان ها به رقص و آواز می پردازند.

فستیوال شترها در پوشکار – راجستان

عکس های عجیب و غریب

این فستیوال بزرگ در نوامبر هر سال به مدت پنج روز برگزار می شود، حدود پنجاه هزار شتر به همراه صاحبانشان در آن شرکت می کنند که همگی را تزئین کرده و به فروش می رسند. در این میان جشن هایی از قبیل رقص، آواز،آکروبات، شعبده بازی و مارگیری نیز برگزار می شوند.

راه رفتن در میان آتش – تامیل نادو

عکس های عجیب

این مراسم که امروزه به کشور های سنگاپور، سریلانکا و حتی آفریقای جنوبی نیز اشاعه پیدا کرده اصالت خود را از یک داستان مذهبی و ایالت تامیل نادو هندوستان وام میگیرد که خود متشکل از هجده آیین است که انجام آنها حدود دو ماه و نیم به طول می انجامد.در این مراسم مردم با پای برهنه از میان آتش عبور می کنند و معتقدند که این کار موجب رضایت و در نتیجه افزایش نعمات آنها به انسان می شود.

رها کردن کودکان از بالای بام به پایین – ماهاراشترا و کارناتاکا

این مراسم جهت سنجش بخت و اقبال کودکان انجام می شود که در آن، هندوها فرزندان خود را از بالای بام به پایین پرتاب می کنند! در پایین بام نیز چند مرد با پارچه ای برای نجان کودک ایستاده اند تا او را بگیرند و خوش شانسی اش ثابت شود! این مراسم که بیشتردر ایالت های ماهاراشترا و کارناتاکا انجام می شود قدمتی بیش از هفتصد سال داشته و همواره مورد انتقادنهادهای دفاع از حقوق کودکان هند قرار گرفته است.

فرو بردن تیر در بدن – تامیل نادو

عکس عجیب و غریب

این مراسم به جهت یادواره کارتیکیا، فرزند شیوا، خداوند هندوها برگزار می شود. این مراسم ۴۸ روز به طول می انجامدو شرکت کنندگان در آن تمامی این روزها را روزه می گیرند و در این مدت اعمال سختی چون فرو بردن نیزه به عنوان پیرسینگ در بدن، کشیدن تراکتور و یا فرو بردن اجسامی درپوست بدن می پردازند. بعضی نیز نیزه در لپ، گونه یا زبان خود فرو می برند تا قادر به صحبت نباشند و آن را روزه سکوت می نامند.

مبارزه با گاو وحشی بدون سلاح یا جالیکاتو – تامیا نادو

عکسهای عجیب

اگر فکر می کنید مبارزه با گاو وحشی تنها توسط ماتادور های اسپانیایی صورت می گیرد، بیشتر فکر کنید. این آیین در هندوستان بسیار خطرناک تر از اسپانیا بوده است و حدود بیش ازیک قرن قدمت دارد. این گاو ها از نژادی بسیار قوی هستند که انحصارا برای گاو بازی تربیت می شوند.

تفاوت جالیکاتو با بازی ماتادور اسپانیایی در این است که ماتادور های هندی بدون سلاح وارد میدان میشوند و گاو نیز کشته نمیشود. به همین علت نیز تنها در دو سال گذشته، بیش از دویست نفر جان خود را بر اثرهمین گاو بازی ها از دست داده اند. ه همین علت نیز دادگاه عالی هند در ماه می ۲۰۱۴ برگزاری جالیکاتو را ممنوع اعلام کرد.

غلتیدن روی ته مانده غذا – کارناتاکا

عکس عجیب

یکی از پدیده های اجتماعی زشتی که جامعه هندوستان از آن به شدت رنج می برد کاست سیستم یا همان طبقه گرایی است. با اینکه سالهاست با مصادیق این پدیده زشت مبارزه می شود اما هنوز در نقاط مختلف این کشور خودنمایی می کند. در این مراسم، افرادی از اقشار پایین (شودرا) بر روی ته مانده غذای باقی مانده از جشن برهماها می غلتند تا بیماری وپلیدی از آنها دور شود. این غذاها برروی برگ درخت موز ریخته شده اند.

آدم خواری و پیشگویی با استفاده از مردگان – بنارس

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

افراد معتقد به این باور را می توان دربنارس به آسانی از روی موهای بلند و گوریده شان و همچنین لباس های آغشته به خاکستر آنها تشخیص داد. این افراد از گوشت مردگان سوزانده شده تغذیه می کنند و به گفته خودشان با آنها ارتباط برقرارمی کنند. آنها معتقدند این کار به دسته ای از افراد نیروی ماورایی اعطا می کنند.

ازدواج حیوانات برای آرام کردن خدای باران

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

این مراسم در ایالت های آسام وماهاراشترا صورت می گیرد که در آن،جمعیت بسیار زیادی جمع می شوند تا به پاس بارش باران، از خدای باران خود دو حیوان را به ازدواج با یکدیگر در آورند.نوع این حیوانات بسته به محل رخداد این جشن متفاوت است.در بعضی نقاط سگ، بعضی قورباغه و الاغ! اما تمامی این ازدواج ها به دست موبد انجام می شود.

مراسم مذهبی لگد مال شدن زیر پای گاو ها – مادیا پرادش و ماهاراشترا

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

گاو برای تمامی هندوها مقدس به شمار می آید.به گزارش پارسناز این مراسم درست ازیک روز پس از جشن دیوالی شروع می شود و به جای آورندگان آن نیز باید پنج روز روزه بگیرند.سپس گاوهای خود را تزئین می کنند و بر روی زمین میخوابند تااز روی آنها رد شود. آنها معتقدند که با این کار، خداوند به نیایش های آنها پاسخ مثبت خواهد داد.

آویزان شدن از قلاب – کرالا

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

این مراسم مذهبی در روزهای مقدسی به نام کومبها بهارانی و ماکارا بهارانی در ایالت کرالا انجام می شود که شرکت کنندگان در این مراسم پشت خود را با نیزه های کوچکی سوراخ می کنندو سپس خود رامانند عقاب و با اتصال نیزه ها به داربست هایی از جنس بامبو آویزان می کنند.

کندن موی سر با دست

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

در آیین بوداییان، موی سر یکی از ابزار غرور و خودبینی تلقی شده و از موانع برسر راه رسیدن به رستگاری تلقی می شود. به همین علت نیز روحانیون و راهبان این مذهب هر ساله در مراسمی موی سر خود را با دست می کنند و سپس برای التیام یافتن زخم ناشی ازکنده شدن مو، پوست سر را با کود گاو می پوشانند تا شفا یابد!

شکستن نارگیل به روی سر – تامیل نادو

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

ماجرای این مراسم به دوران حکومت بریتانیا در هندوستان باز می گردد. نقل است که در آن زمان، کمپانی هند شرقی می خواست راه آهنی تاسیس کند که می بایست ازمیان معبد ماها لاکشمی عبور می کرد. در نتیجه مردم محلی با تخریب این معبد مخالفت کردند و مقامات کمپانی هند شرقی با آنها وارد معامله شدند.

۱۸۷ سنگ نارگیل شکل در حیاط معبد وجود داشتند که قرار شد اگر مردم محلی بتوانند آنها را بر روی سر خود بشکنند، کمپانی هند شرقی در عوض مسیر راه آهن را عوض می کند. مردم نیز قبول می کنند و موفق به انجام این کار می شوند.از آن سال به بعد مراسمی درهمین معبد که در ایالت تامیل نالدو واقع شده است برپا می شود که در آن، موبد معبد نارگیل هایی را بر سر عبادت کنندگان این معبد می شکند تا یاد آن واقعه زنده نگه داشته شود.

جن گیری از طریق ازدواج با حیوانات

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

جن گیری در هندوستان با دیگر مناطق جهان متفاوت است.در هندوستان هرگاه دختری با دندان و یا صورتی معیوب به دنیا آید، اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که ارواح یا جن آنها را تسخیر کرده اند. برای رهایی آن دختر وخانواده اش از این موجودات، او رامجبور به ازدواج با حیواناتی همچون سگ و یا بز می کنند!

ازدواج دختران بدون داماد – جشن بلوغ

کارهای عجیب و غریب‌ مذهبی هندوها +عکس

این مراسم در حقیقت جشنی است برای دخترانی که به تازگی به سن بلوغ رسیده اند و به اعتقاد خانواده شان آماده ازدواج هستند.در این مراسم لباس عروس بر تن دختر کرده و او را آرایش می کنند سپس برایش مراسم رقص وپایکوبی بر پا می کنند.این مراسم چند روز به طول می انجامد و در طول این روزها دخترک می بایست دراطاق دیگری جدا از مردان بماند و نباید هیچ مردی را ملاقات کند حتی پدر و برادرانش!


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.