تصاویر بدترین و بهترین شهرها در دنیا

1,528
تصاویر بدترین و بهترین شهرها در دنیابر اساس تازه ترین رده بندی منتشرشده توسط نشریه اکونومیست، ملبورن استرالیا برای پنجمین سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شد.وین اتریش رتبه دوم را تصاحب کرد و دو شهر زیبای کانادا، ونکوور و تورنتو در جایگاههای بعدی قرار گرفته‌اند.در ادامه اشاره ای خواهیم داشت بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

نشریه اکونومیست (Economist Intelligence Unit) هرساله با در نظر گرفتن معیارهایی همچون ثبات و امنیت، خدمات درمانی و آموزشی٬ امکانات رفاهی، خدمات شهری و زیرساخت‌ها، ۱۴۰ شهر مشهور جهان را رده بندی می‌کند.

در تازه‌ترین رده‌بندی منتشر شده از سوی این نشریه، دو شهر ملبورن و آدلاید از استرالیا، وین اتریش و سه شهر ونکوور، کلگری و تورنتو کانادا٬ به عنوان شش شهر برتر جهان برای زندگی انتخاب شده‌اند.

در این میان دمشق سوریه که روزگاری عروس شهرهای عربی تلقی می‌شد،به دلیل حملات تروریستی گروهک‌های شورشی، به بدترین شهر این رده بندی تنزل یافته ‌است.

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

 

۱٫ ملبورن٬ استرالیا

تصاویر بدترین و بهترین شهرها در دنیا

دور از انتظار نبود که ملبورن شهرقهوه، غذاهای لذیذ، موسیقی زنده،فضای هنری و چشم اندازهای زیبا بار دیگر به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی انتخاب شود.

 

۲٫ وین٬ اتریش

تصاویر بدترین

وین اتریش امسال تنها با ۰/۱ امتیاز فاصله با ملبورن استرالیا در رده دوم قرارگرفت. وین، شهر موسیقی و معماری‌های شگفت انگیز۹۷/۴ از ۱۰۰ امتیاز ممکن را کسب کرد.

۳٫ ونکوور٬ کانادا

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

ونکوور که هر ساله در میان باکیفیت‌ترین شهرهای دنیادر این رده بندی قرار می‌گیرد، امسال نیز با حفظ جایگاه سوم سال گذشته خود،یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی لقب گرفت.

۴٫ تورنتو٬ کانادا

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

تورنتو، که بلندترین آسمان خراش کانادا را درخود جای داده، دومین شهر برتر کانادا و چهارمین شهر برتر دنیا برای زندگی انتخاب شد.

۵٫ آدلاید٬ استرالیا

تصاویر بدترین و بهترین شهرها

آدلاید استرالیا، شهر پارک‌ها وسواحل زیبا با امتیاز ۹۶/۴ در رتبه پنجم قرار گرفت.

۵٫ کلگری٬ کانادا

بدترین و بهترین شهرها

کلگری کانادا که سال گذشته در رتبه ششم قرار گرفته بود،امسال با ارتقا امتیاز خود، همراه با آدلاید استرالیا به طور مشترک در رده پنجم قرارگرفت.

۱۳۶٫ طرابلس٬ لیبی

بدترین و بهترین شهرها در دنیا

کوچه‌ها و گذرگاه‌های زیبای طرابلس نتوانست مانع از قرار گرفتن این شهر در رده‌های پایینی جدول شود. طرابلس که سال گذشته دررتبه ۱۳۲ام جهان قرار گرفته‌بود، امسال به رتبه ۱۳۶از میان ۱۴۰ شهر بررسی شده تنزل‌یافت.

۱۳۷٫ لاگوس٬ نیجریه

تصاویر بدترین و بهترین شهرها در دنیا

لاگوس نیجریه پرجمعیت‌ترین شهر این کشور وپایتخت اقتصادی نیجریه محسوب می‌شود، اما این جمعیت زیاد که بدون زیرساخت‌های مناسب در شهر روزگار می‌گذرانند خود عاملی بر تنزل لاگوس به رتبه ۱۳۷ این رده‌بندی است.

۱۳۸٫ پورت موسبی، پاپو گینه نو

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

پورت موسبی پایتخت پاپو گینه نو به دلیل زیرساخت‌های ضعیف و آمار جرم و جنایت بالا، سومین شهر بی کیفیت جهان برای زندگی لقب گرفت.

۱۳۹٫ داکا٬ بنگلادش

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

بر اساس گزارش دولت بندگلادش درسال ۲۰۱۱ داکا پایتخت این کشور، همچنان از ترافیک سنگین که به طور متوسط روزانه ۷ساعت در معابر این شهر به طول می‌انجامد، رنج می‌برد. این وضعیت نابه‌هنجار، در انتخاب رتبه دوم بدترین شهر جهان برای داکا بی‌تاثیر نیست.

۱۴۰٫ دمشق٬ سوریه

بدترین و بهترین شهرها در دنیا برای زندگی

دمشق پایتخت زیبای سوریه، که روزگاری عروس شهرهای عربی تلقی می‌شد، پنج سال متوالی است که به دلیل حملات تروریستی گروهک‌های شورشی، در این رتبه بندی تنزل می‌یابد. امسال دمشق به عنوان بدترین شهر دنیا از میان۱۴۰ شهربررسی شده از نگاه اکونومیست قرار گرفت.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.