تصاویر خطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل آمازون

2,264
تصاویر خطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل آمازوندر این مطلب می خواهیم به برخی ازترسناکترین حیواناتی که در آمازون زندگی می کنند اشاره می کنیم. جنگل های انبوه و پر رمز و راز آمازون که انبودی ازدرختان را در آمریکای جنوبی در خود جای داده است، به شش های زمین معروف شده است.

جنگل بارانی آمازون اکوسیستم عظیمی داردو زیستگاه بزرگی برای موجودات مختلف جالبی مانند جگوار، قورباغه سمی و مارمولک است. درجنگل های انبوه آمازون حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که در میان آن ها برخی بسیار شگفت انگیز و وحشتناک هستند و کمتر دیده شده اند.

آناکوندای سبزتصاویر خطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل آمازونآناکوندای سبز بیشتر از ۹ متر طول و۲۳۰ کیلوگرم وزن دارد که به تنهایی وحشتناک است! آناکوندای سبز بزرگترین مار جهان است و بیشتروقت خود را دررودخانه‌های آمازون و در حال انتظار برای گرفتن شکار می‌گذراند.

با اینکه این مارسرعت بالایی دارد ودر آب هم بدون زحمت حرکت می‌کند، اما به دلیل اندازه‌ای که دارد گاهی در مسیرها دچار مشکل می‌شود. آناکوندای سبز همه هیکل خودش را دور طعمه می‌پیچاند و همزمان با کشیدن آن داخل آب، طعمه را خفه می‌کند.

این مار به جز در زمان‌هایی که گرسنه است،حمله نمی‌کند و معمولا وقتی سیر باشد، اصلا آسیبی به شما وارد نمی‌کند، با این حال اگر درجنگل‌های آمازون با آناکوندای سبز روبرو شدید، بهتر است پا به فرار بگذارید!

 

 

پیراناخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونیکی دیگر از این موجودات که آمازون درخودش جای داده است، پیراناست. البته درباره پیرانا حرف‌های خوب زیادی وجود ندارد و مردم فکر می‌کنند این ماهی‌ها خیلی تهاجمی هستند، در صورتیکه این‌طور نیست.

پیراناها لاشخورهای آب هستندکه از حیوانات وموجودات مرده در داخل آب می‌خورند. آن‌ها زمانی به انسان یا حیوانات بزرگتر دیگر حمله می‌کنند که خیلی گرسنه باشند و البته اگر شما هم بدشانس باشید و سر راهشان قرار گرفته باشید!

پیرانا بااینکه فک قوی با دندان‌های تیزی دارد، اما توانایی خوردن یک انسان کامل را ندارد، ولی قطعا می‌تواند یک بخش را خیلی خوب ازشما جدا کند!

پشهخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازوندرمیان این موجودات خزنده، پشه کوچکترین موجود کشنده لیست محسوب می‌شود.پشه‌ها حامل بیماری‌هایی مانند مالاریا هستند و اگر شما را نیش بزنند، بیماری به سرعت وارد جریان خون شما می‌شود.

اگر واکسینه نباشید،باعث مرگ شما می‌شود. چیزی که درباره این موجودات وجود دارد این است که شما اصلا متوجه حضور آن‌ها نمی‌شوید و نمی‌دانید کی نیش‌تان زده‌اند!

به همین دلیل باید از آن‌ها بیشتر از یک مارترسید و با اینکه ما فکر می‌کنیم ممکن است آسیب کمی به ما برسانند، اما این طور نیست.

عنکبوت‌های سرگردان برزیلیخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازوناز عنکبوت‌های سرگردان برزیلی هشت گونه وجود داردکه همه آن‌ها را می‌توان در جنگل‌های آمازون پیدا کرد. این خانواده از عنکبوت‌ها جز سمی‌ترین و وحشتناک‌ترین این حیوانات در دنیا هستند.

آن‌ها درهر بار نیش زدن حجم زیادی از سم خود را وارد بدن قربانی می‌کنند که اگر به سرعت خارج نشود، باعث تنگی نفس می‌شود. البته این موجودات شب‌ها در جست و جوی غذا بیرون می‌آیند و بهتر است شب‌ها را در آمازون نگذرانید!

هزارپای غول‌پیکر آمازونخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونهزارپای در حالت عادی خیلی دوست داشتنی نیست،حالا تصورکنید این هزارپا غول پیکر شود و طولی به اندازه ۳۰ سانتی‌متر داشته باشد، حتما ترسناک خواهد بود.

این هزاپاها از هر چیزی که تصور کنید می‌خورند؛ موش، سوسمار، رتیل، پرندگان و حشرات! آن‌ها به طعمه می‌چسبند وتا جایی که بتوانند از خون آن می‌مکند.

با اینکه هزاپای غول ‌پیکر نمی‌تواند انسان را بخورد، اما تب و لرز و درد شدیدی را به وجود می‌آورد و بهتر است از آن‌ها فاصله بگیرید.

مورچه گلوله‌ایخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونحتما شماهم از آن دسته افرادی هستید که به نظرتان مورچه‌ها حیوانات بی‌آزاری هستند،اما مورچه گلوله‌ای با اینکه اندازه کوچکی دارد ولی درحقیقت یکی از خطرناک‌ترین موجودات در جنگل‌های آمازون به حساب می‌آید.

نیش این نوع از مورچه‌ها حتی از نیش رتیل‌ هم دردبیشتری دارد و البته زهر هم دارد؛ البته این زهر انسان را نمی‌کشد، با این حال باعث فلج موقت ناحیه‌های اطراف گاز می‌شود.

کیمن سیاهتصاویر خطرناک تریناحتمالا کیمن‌ها ترسناک‌ترین تمساح‌ها درسیاره زمین هستند! آمازون در حقیقت نقطه‌ای است که به نظر می‌رسد آن‌ها باید منقرض شوند، اما به دلیل قوانینی که برای شکار نکردن آن‌ها وجود دارد، در این نقطه گرد هم جمع شده‌اند و زندگی می‌کنند.

پوست تیره‌ای که این کیمن‌ها دارند،به آن‌ها کمک می‌کند که در هنگام شکار به خوبی مخفی شوند. این موجودات بیشتر ترجیح می‌دهند ماهی‌ها را شکار کنند، اما اگر بیش از اندازه گرسنه باشند، سراغ حیوانات بزرگتری مانند گوزن‌ها می‌روند.

جالب است بدانید که کیمن‌های جوان طعمه خوبی برای آناکوندا وپلنگ‌ها هستند!

قورباغه زهرآگینخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونقورباغه زهرآگین واقعا زیباست!هم زیبا و هم رنگارنگ است که البته بسیار هم بی خطربه نظر می‌رسد. اما این قورباغه از آن بی‌گناه‌هایی است که باید بیشتر به آن دقت کنید.

رنگ آمیزی متفاوت این قورباغه اصلا تصادفی نیست ومانند هشداری است که نباید به این قورباغه دست زد! سم این قورباغه از طریق پوستش ترشح می‌شود و اگر آن را لمس کنید، دچار نارسایی قلبی می‌شوید.

حشره مرگ‌آورخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونبا توجه به نامی که این حشره دارد، حتما تصورمی‌کنید با چه چیزی روبرو هستید!این حشره‌ها را به راحتی می‌توان در طبیعت پیدا کرد!

آن‌ها برای اینکه راحت‌تر بتوانند زهرخودشان را به سمت دیگر حشرات پرتاب کنند، از دهانشان استفاده می‌کنند که شاخک‌هایی از آن بیرون آمده است.

با اینکه این حشرات مرگ‌آور بیشتر به حیوانات دیگر حمله می‌کنند،اما اگر انسانی سر راهشان باشد، ممکن است موردحمله قرار بگیرد، البته زهر آن‌ها باعث مرگ‌آور نیست.

مارماهی الکتریکیخطرناک ترین جانوران دنیا در جنگل های آمازونبرای این موجود تنها می‌توان از عنوان چندش‌آوراستفاده کرد! مارماهی الکترویکی درعین حال یکی از جالب‌ترین موجودات در این سیاره است که توانایی تولید برقی پنج برابر بیشتر از جریان الکتریسیته‌ای که در خانه استفاده می‌کنید را دارد.

این مارماهی در ابتدا با برقی که خودش تولید می‌کند طعمه را فلج وبعد از آن همه آن‌را می‌خورد! با اینکه برقی که مارماهی تولید می‌کند خیلی زیاد است.

اما احتمال اینکه انسان با شوک وارد شده به دلیل الکتریسیه بمیرد، خیلی ضعیف است، البته درد واحتمال فلج شدن حتما وجود دارد.


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.