تصاویر همسر ثروتمندترین مرد جهان

1,201

تصاویر همسر ثروتمندترین مرد جهان

خانم ملیندا گیتس که ثروتی ۸۹.۴ میلیارد دلاری را باهمسرش شریک است، به عنوان شریک همسرش در ریاست بنیاد بیل و ملیندا گیتس،به یکی از با نفوذ ترین زنان خیر جهان بدل شده است. در این مطلب نگاهی داریم به این زن خیر در جهان.

ملیندا گیتس بیش از هر چیز دیگر به عنوان نیمه ی دیگر بیل گیتس شناخته می شود. برخی حتی پا را از این هم فراترمی گذارند و می گویند او نیمه ی بهتر بیل گیتس است.

علاوه برطرح های آموزشی و بهداشتی این زوج، ملیندا به مسائل مختلف زنان در سرتاسر جهان علاقه ی شخصی دارد و اخیراً هم در مورد مفهوم «فقر زمانی»به آگاهی رسانی می پردازد.فقر زمانی به این معناست که ساعت ها کاربی مزد مثل امور خانه داری، مانع از رسیدن زنان به حداکثر توان بالقوه ی خود می شود.

تصاویر همسر ثروتمندترین مرد جهان

 

او در مقاله ای عنوان کرد:«وقتی روی زنان سرمایه گذاری می کنید، روی کسانی سرمایه گذاری کرده اید که روی باقی انسان ها سرمایه گذاری می کنند.و اگر کم کم دست به اقداماتی عملی بزنید، طولی نمی کشد که متوجه خواهیدشد سرمایه گذاری روی زنان برای ذهن، روح و کسب و کار شما خوب است».

در ادامه نگاهی می اندازیم به زندگی ملیندا گیتس.

تصاویر همسر ثروتمندترینملیندا گیتس،با اصلیتی فرانسوی، به همراه والدینش در شهر دالاس ایالت تگزاس بزرگ شد. مادر او خانه دار و پدرش مهندس هوافضا بود. او به همراه پدر،مادر و هر سه فرزند دیگر خانواده مذهبشان کاتولیک است.

تصویر بالاکلیسایی که خانواده ی ملیندا درمراسم های آن شرکت می کرده اند. پدر و مادر ملیندا قصد داشتند هر چهار فرزند خود را به دانشگاه بفرستند، به همین دلیل پدر ملیندا کسب و کاری جانبی در زمینه ی اجاره ی املاک به راه انداخت.

او در این باره گفته است: «مادر اداره ی این کسب و کار به او کمک می کردیم و حساب و کتاب هایش را نگه می داشتیم. ما هم شاهد درآمد های این کسب و کار بودیم و هم مخارج آن».

تصاویر همسر

خانواده ی ملیندا برای سازمان دهی کسب وکار اجاره ی املاکشان از یک رایانه ی اپل III استفاده می کرد. ملیندا در ابتدا رایانه ی اپل را تحسین می کرد اما بعدها که به استخدام مایکروسافت در آمد به طرفداری خود ازبرند اپل پایان داد.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

ملیندا شاگرد اول و رهبرتیم ورزشی دبیرستان اورسولین دالاس بود. بنیاد گیتس در سال ۲۰۰۷، هفت میلیون دلار برای ساخت آزمایشگاه و کلاس درسی بزرگ و مجهزبه نام «مرکز علوم، ریاضیات و فناوری خانواده ی فرانسوی» به دبیرستان اورسولین کمک کرد.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

او کار خود را باکسب دو مدرک لیسانس در رشته های علوم رایانه و اقتصاد ازدانشگاه دوک و کسب مدرک MBA از مدرسه ی کسب وکار Fuqua از همان دانشگاه، آن هم تنها ظرف ۵ سال ادامه داد.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهاناما تلاش های ملیندا درجهت تحصیل علم و دانش او را از زندگی اجتماعی اش دور نکرد؛ او در انجمن های زنان دانشگاه دوک حضوری فعال داشت.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهانملیندا برای مدرسه و دانشگاه محل تحصیل خودسخاوت زیادی به خرج داده است. هدایای او به این دو، مرکز علمی خانواده ی فرانسوی، برنامه های بورسیه ی دانشگاهی، و برنامه ی مشارکت دانشگاه دوک را شامل می شوند. او ازسال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۴ نیز به عنوان عضو هیئت امنای دانشگاه دوک فعالیت کرد.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

او کمی پس از فارغ التحصیلی،اندکی پس از عمومی شدن مایکروسافت و رشد سهام آن به استخدام این شرکت در آمد.او درطول مدت فعالیتش در مایکروسافت، به عنوان مدیر پروژه های باب، انکارتا و اکسپدیای مایکروسافت مشغول بود.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

بیل گیتس دریکی از پیک نیک های شرکت از ملیندا درخواست کرد دوهفته ی دیگر با یکدیگر بیرون بروند.ملیندا درخواست بیل گیتس را رد کرد چون به نظرش خیلی دیر بود.یک ساعت نگذشت که بیل برای همان شب او را به شام دعوت کرد و ملیندا این بار درخواست او را پذیرفت.

زوج گیتس چندان علاقه ای به آشکار شدن رابطه شان درمحل کار نداشتند و از همکاران و اعضای خانواده های خود خواسته بودند به حریم خصوصی شان احترام بگذارند.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

ملیندا سفرشان به افریقا در سال ۱۹۹۳ را نقطه ی عطفی درزندگی شان می داند.آنها طی یک پیاده روی درساحل زنگبار تصمیم گرفتند برای ویرانی هایی که دیده اند کاری انجام دهند. بنیاد گیتس از همینجا متولد شد.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

بیل و ملیندا گیتس در سال ۱۹۹۴ طی مراسمی بی سر و صدا در خلیج هاوایی ازدواج کردند. گزارشها حاکی از ان است که مراسم عروسی آنها چیزی درحدود یک میلیون دلار هزینه برداشته است.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهانملیندا سه فرزند خود را درسال های ۱۹۹۶، ۱۹۹۹، و ۲۰۰۲ به دنیا آورد. فرزندان گیتس با اینکه فقیر نخواهند شد اما میلیاردها دلار ثروت پدر ومادر خود را نیز به ارث نخواهند برد چرا که بخش اعظم آن به بنیاد گیتس اهدا خواهد شد.

بیل در سال ۲۰۱۴ گفت: «ما می خواهیم در زندگی فرزندانمان تعادلی به وجود بیاوریم به گونه ای که آزادی انجام هرکاری راداشته باشند اما در عین حال آن قدر پولدار نباشند که دست روی دست بگذارند و کاری انجام ندهند».
ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهانفرزندان گیتس همگی برای مقاصد بشردوستانه چندبار به آفریقا سفر کرده اند. ملیندا و دختر بزرگش در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار در کنار خانواده های تانزانیایی در این کشور اقامت داشتند.

ملیندا درسخنرانی TED سال گذشته ی خود گفت: «فرزندان ما هرچه بزرگ تر می شوند این را بهتر می فهمند که مسئولیت پذیری جزو باورهای خانوادگی ماست، وبودن ما در این کشور و بهره مندی از فرصت تحصیل یک فرصت استثنایی است.ما مسئولیت داریم دین خود را به دنیا ادا کنیم».

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

زوج گیتس از دوستان نزدیک خواننده ی گروه U2 یعنی بونو هستند. بونو درباره ی ملیندا گفته است: «آنچه که بسیاری از افراد مثل بیل گیتس و ازجمله خود من به آن احتیاج دارند ضرباهنگی آرام تر است که به ما کمک کند منطقیتر باشیم. ملیندا همان ضرباهنگ است».

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهانوارن بافت در سال ۲۰۰۶ با بخشیدن ۸۰ درصد از ثروت چند میلیارد دلاری اش به بنیاد گیتس موافقت کرد. بافت که از دوستان نزدیک خانواده ی گیتس به شمارمی رود،به مجله ی فورچن گفته بود: «واضح است که بیل بی نهایت باهوش است، اما از لحاظ دیدن تصویر بزرگ تر ملیندا باهوشتر از اوست».

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان
در سال ۲۰۱۴، ملیندا در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان استنفورد برای یک سخنرانی کوتاه به بیل پیوست.او درباره ی کمک های خیریه به دانشجویان و خانواده هایشان توصیه هایی کرد و گفت: «اجازه دهید قلبتان بشکند. این کارباعث می شود کاری که با خوش بینی خود انجام می دهید را تغییر دهید».

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهاندر سال ۱۹۹۵، مقاله ای در روزنامه ی سیاتل تایمز پیش بینی کرد ملیندا روزی بنیادی به نام گیتس را بر پا خواهد داشت. ملیندا گیتس اکنون ۱۵سال است در کنار بیل مسئولیت بنیاد بیل و ملیندا گیتس را بر عهده دارد؛ بنیادی خصوصی، جهانی و با ۴۰ میلیارد دلار کمک بشردوستانه.

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهان

ملیندا امروز به چند مسئله ی داخلی و جهانی می پردازد. او بر خلاف عقایدکاتولیک خود اخیراً در جهت کنترل جمعیت تلاش های زیادی کرده است. ملیندا در مقاله ای نوشته است: «مسئله ی کنترل جمعیت بیش از آن اهمیت دارد که اجازه دهیم به مسئله ای سیاسی بدل شود».

ملیندا گیتس ، همسر ثروتمندترین مرد جهانملیندا گیتس میراثی که دوست دارد از خودش بر جای بگذارد را اینگونه توصیف کرده است: «دوست دارم روزی که می میرم مردم ازمن به عنوان یک مادر خوب، یک عضو خوب از یک خانواده و یک دوست خوب یاد کنند. من به این، بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت می دهم».

 


دیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

۰نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.